خیارشور


صادرات خیارشور

صادرات خیارشور به اروپا، امریکا و ترکیه توسط شرکت گاردین ورلد

Slide2
صادرات زعفران

خیارشور، از قراردادن خیار های بوته ای تازه و قلمی، در محلول آب و نمک و سرکه با یک فرمول مشخص بدست می آید. خیارشوری که در محلول آب و نمک و سرکه باشد، می تواند برای مدت طولانی نگهداری شود.مانند سایر گیاهان ترشی‌شده، خیارشور نیز کالری کمی دارد.
خیارشور دارای مقداری کافی ویتامین کا است. یک خیارشور به طور میانگین حاوی ۱۲ تا ۱۶ میکروگرم و تقریباً ۱۵٪ تا ۲۰٪ ویتامین کای مورد نیاز بدن در یک روز است.ویتامین K یک گروه از ساختار مشابه، محلول در چربی ویتامین‌هایی است که بدن انسان برای اصلاح پروتئین‌های خاصی که برای انعقاد خون است و همچنین در استخوان و دیگر بافت‌ها به آن احتیاج دارد. همچنین خیارشور حاوی سه کیلوکالری انرژی است که از کربوهیدراتهای موجود در خیار به دست می‌آید.

Slide3
صادرات انواع میوه خشک
Slide5
صادرات انواع سبزی خشک

خیار ها وقتی از مزرعه برداشت شدند، وارد کارخانه تولید خیارشور می شوند. پس از شستشو، آنها را توسط دستگاه سورتینگ طبقه بندی می کنند. این طبقه بندی بر اساس سایز خیارها می باشد. خیار ها بعد از گذشتن از این دستگاه، در چهار دسته کلی قرار می گیرند.
در دسته اول فقط خیار های بسیار ریز جای می گیرند.
در دسته دوم، خیار های ریز قرار می گیرند.
در دسته سوم و چهارم هم به ترتیب خیارهای متوسط و درشت تر جای می گیرند.
هر کدام از این خیار ها، بعد از اینکه به خیارشور تبدیل شدند، اسم اختصاصی و صنعتی به خود می گیرند.اما خیارشور هایی که از این خیارها به دست می آیند، با نام های زیر معروف شده اند.
خیارشور های سوپر ویژه، از دسته اول(خیارهای بسیار ریز) به دست می آیند.
خیارشور های ویژه، از دسته دوم(خیارهای ریز) به دست می‌آیند.
خیارشورهای ممتاز و درجه یک نیز، به ترتیب از دسته های سوم(خیار های متوسط) و چهارم (خیارهای درشت) حاصل می شوند.

Slide7
صادرات انواع خرما
Slide4
صادرات روغن زیتون

با توجه به اینکه میزان فراوانی خیار های بسیار ریز و ریز، نسبت به خیار های متوسط و درشت کمتر است، بنابراین خیارشور های به دست آمده از خیار های بسیار ریز و ریز، نایاب ترند و قیمت بالاتری نیز دارند. کیفیت این خیارشور ها هم، نسبت به خیارشور های ممتاز و درجه یک بیشتر است. به همین دلیل از این خیارشورها بیشتر برای صادرات استفاده می‌شود تا مصرف داخلی!