سبزی خشک


صادرات انواع سبزی خشک

صادرات انواع سبزی خشک اعم از شوید، نعنا، ترخون، شنبلیله، جعفری و گشنیز به اروپا، امریکا و ترکیه توسط شرکت گاردین ورلد

Slide4
صادرات روغن زیتون
Slide3
صادرات انواع میوه خشک

سبزیها به لحاظ تغذیه ای در تأمین املاح معدنی بدن، ویتامین ها و ترکیبات مفید دیگر مثل فیبرها اهمیت زیادی دارند. سبزیها دارای رطوبت خیلی بالایی هستند و به همین علت احتمال فسادپذیری آنها خیلی زیاد است. پس برای نگهداری آنها از انواع روشها مانند خشک کردن انجماد، و کنسرو کردن استفاده میشود.از انواع سبزیجات خشک شده مرغوب برای صادرات‌ می توان به سبزیجاتی مانند: نعنا، شوید، جعفری، شنبلیله، سبزی آش، سبزی قورمه سبزی، سبزی ماهی، گشنیز، سبزی کوکو، سبزی پلویی و … اشاره کرد.

Slide6
صادرات خیارشور
Slide7
صادرات انواع خرما

با کاربرد انواع سبزیجات خشک آشنا شوید:

جعفری یک گیاه با تلخی ملایم می باشد و به غذا طعم فوق العاده ای می بخشد، می توان آن را در انواع آش و سوپ و غذاهای گوشتی و خورشت قرمه سبزی استفاده نمود، سرشار از ویتامین A و C است و به هضم غذا کمک می کند.
نعنا از خوشبوترین سبزیجات است و می توان در انواع کوکو، آش و نوشیدنی و دمنوش های گوناگون به کار برد، نفس را تازه کرده و برای آرام کردن معده و مشکلات گوارشی مفید است.
شوید را می توان به همراه برنج و ماهی و در کنار غذاهای گوناگون به کار برد، برای رفع بوی بد دهان و کاهش انواع گرفتگی و اسپاسم و تورم مناسب است.
از گشنیز در انواع غذاهای مکزیکی، چینی و انواع آش و خورشت قرمه سبزی استفاده می گردد.

Slide2
صادرات زعفران

پونه کوهی بسیار شبیه نعنا می باشد، با مصرف آن می توان از حساسیت و آلرژی های گوناگون دور ماند.
آویشن گیاهی محبوب و پر خاصیت است، طبعی گرم داشته و تأثیرات سلامتی آن شبیه به پونه می باشد، طعم دهنده غذاهای فست فودی، کوکو و تخم مرغ است و خواص فوق العاده ای دارد.
ریحان خشک طعم ویژه ای به غذا می دهد، در سس ها و غذاهای ایتالیایی استفاده می شود، از ریحان در بسیاری از غذاهای ایرانی و بین المللی مانند گوشت و کباب، پیتزا، سالاد، پاستا، استفاده می شود و سرشار از آنتی اکسیدان است و به درمان قند خون کمک می کند.
استفاده از رزماری باعث تند و تیز شدن غذا می شود، گیاهی بسیار قوی است و جهت رفع بوی نا مطلوب مرغ و گوشت مناسب است و دارای رایحه ای دلپذیر می باشد.